MACARİSTAN 

Macaristan'dan 5 kişilik kardeş şehir heyetini havalimanında karşıladık. kısa bir şehir turu ve kahve ikramından sonra yarın kahvaltıda buluşmak üzere ayrıldık. Heyetimizi 2 günlük bir program için ilçemizde ağırlayacağız. Macaristan'ın Varpalota ilçesinin 20 bin nüfuslu belediyesinden bizimle kardeş şehir olmak için ilçemize gelen 5 kişilik heyeti ağırlamaya devam ediyoruz. Güne Yalan Dünya Mağarası'nda kahvaltı yaparak başladık. Mağaraya hayran kalan heyetimizi gazipaşa'nın doğal ve tarihi güzellikleri ile buluşturduk. portakal ve çilek toplayan, muz bahçesini gezen heyetimizi Güney Kalesi'ne götürdük. Buradaki tarihi mekanlara hayran kalan bayan Belediye Başkanı Marta hanım, "Şuana kadar gördüklerimiz karşısında çok şaşkınım. Bunlar bile sizin günübirlik turizm yapmanıza yeterli. Harika bir yerde yaşıyorsunuz" dedi. Güzel ilçemizin tanıtımı için son derece önemli olan kardeş şehir ilişkilerimizi arttırarak sürdürmeyi istiyoruz.


Öğleden sonrada Macaristan heyetiyle şehir turumuz sürdü. Belediye binasında ağırladığımız heyete ilçemize ilişkin kısa bir brifing verdik. Selinus plajını gezdikten sonra güneşin batışını Koru sahilinde izledik. 

 

MACARİSTAN TÜRK EVİ AÇILIŞI

ALSANCAK BELEDİYESİ

Göreve geldikten sonra üyesi olduğumuz Belediyeler Birliği'nin organizasyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Alsancak Belediyesi ille kardeş şehir protokolü imzaladık. Bizimle birlikte Finike, Kaş, Elmalı, Serik, Aksu belediyeleri de kardeş şehir belediyeleri ile protokol imzaladı. Bizleri kahvaltıda bir araya getiren ve organizasyonu yapan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Sayın Av. Hakan Tütüncü'ye teşekkür ederim.

 

Paylaş