Antalya İli Gazipaşa ilçesi Gökçesaray Köyünde 10.11.1964 tarihinde doğdum. İlkokulu (1971-1976) aynı köyde, ortaokulu (1976-1979) Aksu Öğretmen lisesinde, liseyi (1979-1982) Antalya Lisesinde okudum.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü (1982-1986) bitirdim. 
Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (Kent ve Çevre Bilimleri) Anabilim Dalında yüksek lisans yaptım. (05.04.1999 tarihinde bitirdim). “Başka Ülkelerde ve Türkiye’de Sosyal Güvenlik ve Belediyeler” konulu tez hazırladım.

Sosyal Sigortalar Kurumu Teftiş Kurulu Başkanlığının açtığı sınavı kazanarak 01.02.1988 günü Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladım. Sırasıyla Müfettiş ve Başmüfettiş oldum.

30 yıllık meslek hayatım boyunca gerek Ankara’da gerekse Ankara dışında çok değişik alanlarda ve konularda çalıştım. Devlet işleyişini yakından görme fırsatım oldu. Ülkenin birçok iline görevim gereğince seyahat ettim. Görevimle ilgili birçok seminer, konferans ve eğitim toplantılarına katıldım. Bazılarında eğitici olarak görev aldım. 

Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev aldım. Mülkiyeliler birliği üyesiyim. Uzun süre Sigorta Başkanlık Müfettişleri Derneği Başkanlığını yürüttüm. Devlet Denetim Elemanları Derneğinde (DENETDE) ve Antalya Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneğinde (ANKARA-ANTALYALILAREVİ) Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştım.Sigorta Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (SİYAV) Denetim Kurulu üyesiyim,12 Haziran 2011 tarihli genel seçimlerinde CHP Antalya  Milletvekili adayı oldum.
İyi derecede almanca biliyorum. 
Evli ve iki çocuk babasıyım.
Gazipaşa ile olan bağlantımı hiçbir zaman koparmadım. Bu güne kadar Gazipaşa’lılara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Yerel Yönetimler ile Sosyal güvenlik alanındaki bilgi birikimim, mesleki tecrübem ve çevrem itibariyle sessiz cennet Gazipaşa’nın sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, güzel ilçeme ve hemşerilerime hizmet etmek benim için en değerli görev olacaktır.
Saygılarımla arz ederim.

Mehmet Ali YILMAZ     
Gazipaşa Belediye Başkanı

Paylaş